MES | Medikal Endüstriyel Sistemler | MP MiniPure Super M / Super Up M
30 yılı aşkın süredir, yüksek kalite malzeme ve işçilikten ödün vermeden, kendi bünyemizde saf su ve ultra saf su cihazları üretiyoruz. Yüzdeyüz Türk mühendisliği ürünü su arıtma cihazlarımızı kullanarak, laboratuvar, otoanalizör, biyokimya, hormon, eliza, araştırma ve kalite kontrol, endüstriyel uygulamalar, hassas yıkama ve özellikle diyaliz merkezlerine yönelik üstün ve hızlı çözümlere ulaşabilirsiniz.
su, saf su, ultra saf su, su arıtma, su kalitesi, su kalite standartları, distile su, water quality, water purification, pure water, ultra pure water, water distillation, distilled water
15770
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15770,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

MP MINIPURE SUPER M / SUPER UP M

Laboratuvar, hassas analiz, oto analizör, biyokimya, hormon, eliza, araştırma, kalite kontrol, yarıiletken, endüstriyel uygulamalar, hassas yıkama amaçlarına uygundur. Doğrudan çeşme suyundan; SUPER M ile CAP, NCCLS , ASTM ve ISO 3696 (Tip 2 ve Tip 3) kalitesinde, SUPER M UP, ASTM TYPE I, NCCLS TYPE I ve ISO 3696 TYPE I kalitesinde günde 300 litreye kadar saf su ve ultrasaf su kullanabileceğiniz en ekonomik cihazdır.

 • Yıkanabilir filtre ile kartuş sarfiyatını azaltır.
 • Manual harici yumuşatıcıyla şebeke suyundaki kalıcı sertliği giderir ve RO membanlarının ömrünü uzatır.
 • Yüksek kapasiteli kombine 5 mikron + AK kartuşla partikülleri , organik maddeleri ve serbest kloru tutar.
 • Kaliteli RO pompası ve RO membranlarıyla yumuşatılmış su içindeki iyonların %96’sını, partikül, organik madde ve bakterilerin %100’ünü tutarak arıttığı suyu cihaz içindeki 20 litre kapasiteli saf PP depoya doldurur.
 • SUPER M UP modelinde depoya dolan su ultraviyoleden geçerek bakteri ve organik maddeler parçalanır.
 • Depo içindeki manyetik şamandıralarla dolduğunda üretimi durdurur, depo tamamen boşaldığında saf su pompasını korumak amacıyla devreye girer.
 • Depoda biriken RO saf suyu otomatik ve uygulamaya göre basıncı ayarlanabilen saf su pompasıyla karmaşık reçine kolonları ve çıkışa iletir.
 • Birinci kolon içindeki karmaşık reçineden geçen saf sudaki anyon katyonlar, ikinci kolon içindeki ultrasaf reçineyle (UP modelinde TOC tutucu) de tüm iyonlar tutularak hem ön panodaki musluğa hem de arka panodaki çıkışa (OSPSİYON) ultrasaf su iletilir.
 • Opsiyonlu filtrelerle 0,2 mikrona kadar partiküller, endotoksin ve bakteriler tutulur, PCR ve hassas analizlere uygun ultrasaf su verir.
 • Her MPMINIPURE cihazında güvenilir MES RO/DI CONTROLLER 13 bulunmaktadır. Mikroprosesör elektroniğiyle depo kontrol edilir dolduğunda girişi kapatarak üretimi durdurur.Su azaldığında tekrar devreye girerek ayarlanan sürede membranları durular ve üretime başlar. Depodaki su tamamen bittiğinde alarm verir ve saf su pompasını korumak amacıyla enerjisini keser, su seviyesi tekrar yükseldiğinde programlanan bekleme süresi sonunda saf su pompasını tekrar devreye sokar. Şebeke basıncının aşırı düşmesi halinde RO pompasını korumak amacıyla durur ve alarm verir, basınç normale döndüğünde çalışmasına devam eder.
 • UP MODELINDE Ultrasaf su ikinci göstergede okunur ve alarm limiti ayarlanır.4-20mA kaydedici çıkışı vardır. Opsiyonlu MESE1240 arayüzle bilgisayar ağına bağlanabilir.